Logo Recepty pro děti

Tipy na únor: Kam vyrazit za gastronomií s dětmi?

Recenze |

Zdroj: gastronaut.cz

Také nemáte rádi, když vaše děti jen tak bezcílně bloumají bytem a už nevědí, co by ztropily za lumpárnu? Najděte jim proto program a zábavu, kterou si zároveň užijete i vy! V únoru se můžete vydat například na masopusty, na nichž si najde to své celá rodina. Součástí těchto veselých akcí bývá také bohatá nabídka jídla, takže nemusíte ani řešit, jak a kde naplníte žaludky. Komu se příčí tučné pokrmy, může si zajít na jednu „light“ událost v podobě Vegefestu nebo na zajímavou a naučnou akci o pečení chleba a výrobě tvarohu. Zkrátka a dobře, ve světě gastronomických akcí se stále něco děje, takže vybírejte a dobře se bavte!

Karlínský masopust 4. února 2012, Karlínské náměstí, Praha 8

Karlínský masopust nabízí velmi pestrý program, při kterém si plno zábavy užijí všichni členové rodiny. Dětem bude určena především dílna na výrobu masopustních masek, pohádka a pohádkový karneval. Na své si jistě přijdou i na ledové ploše, která bude k dispozici také dospělým. Společně si pak budete moci pochutnat na masopustním menu, které nabaídne především zabijačkové pokrmy, a určitě si nezapomeňte nakoupit tradiční české produkty na farmářském trhu.

Masopust ze ZOO Děčín na zámek 4. února, ZOO Děčín, region Ústecký

Spoustu zábavy a dobrot přinese také děčínský masopust. Děti budou ve svém živlu celý den. Průvod totiž začíná v Zoo, kde budou mít možnost vidět spoustu zvířátek, následný přesun přes město na zámek bude ve znamení bujarého reje masek. Pokud jste přeborníkem v pečení koblih, neváhejte se přihlásit do soutěže o nejlepší koblihu nebo zapojte svou kreativitu a vytvořte pro své dítko originální masku, díky níž můžete vyhrát první cenu v soutěži masek.

Jako za starých časů – pečeme chleba a vyrábíme tvaroh 6. února 2012, Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10

Kdykoliv něco potřebujeme, vezmeme peněženku a běžíme do obchodu. A stejně tak to učíme i své děti. Takto se však může snadno stát, že jen záporně zavrtí hlavou, když se jich zeptáte, jestli ví něco o pečení chleba nebo výrobě tvarohu. Vydejte se proto do Toulcova dvora a společně zjistěte, jak to chodilo za starých časů. Uvidíte, jak se mlátilo obilí, mlela mouka, zadělávalo těsto na chleba, a jak se vyráběl tvaroh.

Poberounský masopust 18.–19. února 2012, Zadní Třebáň, okres Beroun

Již třiadvacátý ročník Poberounského masopustu vypukne poslední sobotu masopustního období v Zadní Třebáni. Probíhat zde bude masopustní veselí, jak se sluší a patří. Proto se můžete těšit na tradiční maškarní průvod, na pravou zabijačku a staročeský jarmark. A v případě, že vašim dětem nebude stačit „dospělácký“ průvod masek, přiveďte je i v neděli na dětský karneval.

Vegetfest 27. února – 20. března 2012, Praha, region Praha

Jestli máte rádi vyváženou stravu, dopřejte si po masopustním období něco lehčího. Téměř celý měsíc budete mít možnost si vybírat z několika pražských restaurací a ochutnávat, které z nich připravily to nejlepší vegetariánské menu. Nabídka pokrmů bude vskutku pestrá. A to jak chutěmi, tak i vůněmi a barvami.


(c) Jana Vašáková 2011 powered by TXP