Logo Recepty pro děti

Říčky v Orlických horách: Od chalupy k chalupě

ricky-oc-chalupy-k-chalupe

Recenze |

Chystáte se s dětmi na hory? Přemýšlíte, jak jim je zpestřit a zároveň se společně pobavit? Pak se vydejte do Říček v Orlických horách. V době zimní sezóny tam kromě lyžování můžete zažít i pochod po setmění s loučemi.
Od chalupy k chalupě
Je projekt, který nabízí místní sdružení s názvem Region Říčky. Pochod po setmění aneb Od chalupy k chalupě má pomoci lidem poznat místní tradice, kulinární speciality a zároveň si užít zábavu na sněhu. Sraz je u ski centra, kde si všichni včetně dětí mohou vyzkoušet skluzky (klouzavé boty) a ten, kdo zvítězí ve slalomu, získá zvýhodněný ski pas. Pokračuje se s doprovodem a loučemi lesem k první chalupě, kde si vychutnáte čaj, grog a třeba lívance se skořicovým cukrem. U Macháčků si můžou děti zabobovat a dát si vyhlášené povidlové šátečky, dospělí se zahřejí svařeným vínem. A pak procházkou do místní hospůdky Děvetsil, která je zde ještě déle než kostel.

Termíny:
Pochod po setmění – Od chalupy k chalupě se koná vždy ve čtvrtek (19.1., 2 a 16.2.) k večeru a to jednou za 14 dnů až do konce sezóny. Více se dozvíte ve Ski centru nebo v místě ubytování.

Ski centrum v Říčkách v Orlických horách
Patří sice mezi menší ski areály v naší zemi, má však vše, co děti i rodiče ocení. Čtyři kilometry sjezdovek různých obtížností, snowpark, lyžařskou a snowboardovou školu a také běžecké trasy, které dohromady tvoří více jak 42 km. Výhodné permanentky, speciální slevy pro děti, rodiny i seniory. Navíc je zde parkoviště zdarma, a pokud se vám nechce jet autem, během zimní sezóny zde funguje i skibus. Více se dozvíte na Skiricky.cz

Naše tipy na ubytování:
Říčky v Orlických horách mají díky novému sdružení perfektně promyšlený systém ubytování. Nabízí více jak dvacet chat, hotelů, penzionů nebo apartmánů. My osobně jsme vyzkoušeli dva a můžeme vám je doporučit:
Pokud máte rádi domácí prostředí blízko sjezdovky, podívejte se na Petrmachacek.cz. K pronájmu jsou hned dvě chalupy vedle sebe a jako bonus moc milí majitelé. Vyzkoušet musíte nejen bobovačku na stráni, ale také již zmíněné povidlové šátečky paní Macháčkové.
V Říčkách se nachází i wellness hotel s apartmány a polopenzí. Po lyžování se můžete naložit do výřivky, zaplavat si v bazénu nebo třeba zahrát pink ponk ve společenské místnosti s dětským koutkem. Více informací se dozvíte na Aparthotelpodzakletym.cz.


(c) Jana Vašáková 2011 powered by TXP