Logo Recepty pro děti

Míny a Týny Pohádková kuchařka

titulka pohadkova-kucharka

Kuchařky |

Čekáte miminko? Začínáte s příkrmy? Máte doma děti, co odmítají jíst ovoce a zeleninu? Hledáte inspiraci, co zdravého a chutného svým ratolestem uvařit? Sháníte dárek pro své blízké? Tak právě pro vás je tady knížka Míny a Týny Pohádková kuchařka. Kterou lze zakoupit pouze v hypermarketech Globus za cenu 89 Kč.
Autorkou Pohádkové kuchařky je Jana Vašáková, výživová poradkyně v oblasti zdravé a dětské výživy. Poradí vám, od jakého věku dítěte je recept vhodný, čím můžete jednotlivé suroviny nahradit a proč je to či ono zdravé. Dvě malé holčičky Mína a Týna vás spolu se svou maminkou provedou světem fantazie, pohádek a seznámí vás s recepty, které se svými přáteli uvařily a společně si na nich pochutnaly. Formou krátkých pohádek doprovázených veselými ilustracemi se navíc děti seznámí se sezónními druhy ovoce a zeleniny.

Slova autorky:

„Již několik let se zabývám myšlenkou, proč děti odmítají jíst ovoce a zeleninu. Jako máma dvou holčiček a výživová poradkyně vím, že každé dítě je jiné. Některé sní všechno, na co přijde, a jiné zase každý den přemlouváte, aby alespoň něco snědlo. Z výživového hlediska je ovoce a zelenina důležitým zdrojem sacharidů, vitamínů, minerálních látek, vlákniny a antioxidantů. I minimální denní příjem může dodat dětem potřebnou energii, upravit jejich zažívání a posílit obranyschopnost jejich organismu. Tato pohádková kuchařka je určena všem dětem, rodičům, babičkám i dědečkům, kteří hledají inspiraci nebo si se svými dětmi jednoduše nevědí rady. Formou veselých pohádek ze světa ovoce a zeleniny si děti oblíbí ilustrované postavičky a dostanou chuť na vyzkoušená a zdravá jídla.“

Podívejte se na reportáž o Pohádkové kuchařce zde.

Další odkazy:
http://www.globus.cz/globus-cakovice/detska-kucharka.html
http://www.mimi-klub.cz/radce-mimiklubu/globus-detem/miny-a-tyny-pohadkova-kucharka


(c) Jana Vašáková 2011 powered by TXP